סוף העולם

הסמסטר הזה אני לוקח קורס באנתרופולוגיה שנקרא מחשבה אפוקליפטית מונעת עם אחד הפרופסורים החשובים בקולומביה (אחד מה-בעסט דרעסד פראפעסארס אין אמעריקען אקאדעמיע אליבא דניו יארק טיימז). הקורס הוא דוגמא ומופת למדעי הקשקוש, מלא אנתרופולוגיות יפיפיות והיפסטערים חסרי בושה (משום מה הדיציפלינה המטומטמת הזו מושכת סוג מסוים של סופיסטיכוסיות והיפסטערים בכמויות, אולי בגלל מראית העין של תחכום שסדר השיח הנהוג בתחום מאציל עליהם) בכל אופן, עבודת הסיום לקורס תהיה הצגתו של אפו-יומן : יומן האפוקליפסה הבאה עלינו לטובה. עלינו לאסוף גילויים וביטויים למחשבת סוף העולם בהם אנחנו נתקלים, לסדר אותם במחברת ולמלא את החלל ביניהם בלהג כאילו יצירתי, מתוחכם למראה, פסוודו-בנימיני ולמעשה אווילי. מתוך גישה נאו-מרקסיסטית תמימה משהו שגורסת שבעוד שהליברליזם הרס את הקשרים בין אדם לחברה, הפך את כל המוצק לאד וצמצם את צלם האדם לכדי סחורה ברת החלפה, ניאו-ליברליזם נתן את תרומתו לחיסול הבורגנות ע"י הפיכת האדם לאידיוט צרכני ותו לאו, אני הקדשתי את מאמצי לאיתור גילויי אווילות וחלמאות בעולם שסביבנו שכן לדעתי אלו הם פעמי הסוף. הרי העולם לא יאבד בקול נפץ אלא עם יבבה דקה, עם ההיטמטמות הסופית של המין האנושי. עד היום התרכזתי בהופעה הבו-זמנית של ספיידרמנים המנבאים חורבן במקומות שונים בעולם (ישראל, הונג קונג, קנדה), בעובדה שאנגליה היא מקום ראשון בהריונות מתחת לגיל 15 באירופה (22 מתוך 1000 הריונות. ארה"ב: 45 מתוך 1000) שבארה"ב יש יותר אנשים ממש ממש ממש שמנים (Obesity) מסתם שמנים (fat) וכן הלאה. אבל כאמור וכרגיל אנחנו נותנים את הטון: אני לא יודע מי מכם ראה את הכתבה בהארץ אבל ישראל היא אכן אור לגויים ומודל לכול העולם. האופן שבו ישראל מציגה, ללא שום בושה, את פניה של תרבות המערב של ימינו ראוי לציון. היש עוד מקום סר טעם ורע לב כמו אותה ערמת חול שאני מכנים בית? שנתקלים בשילוב המנצח הזה רואים שהציניות של HSBC היא משחק ילדים לעומת יפי הנפש של הפרסומאים שלנו:
מרפאל נמסר: "הבחור בסרטון מייצג את רפאל והבחורה את הודו…חשוב היה לנו לומר שבדומה לסרט כך רפאל תגן על הודו ותהיה איתה כשצריך. בהודו ישנה תרבות שידוך ששם מבטיחים אחד לשני דברים".
הטילים ברקע הם למכירה. אני חושב שהם באים גם עם ראש פלשט לשימוש נ"א ולא רק הראש המעיך שלא ממש יעיל בימינו ולמלחמתנו

מודעות פרסומת

3 תגובות ל-“סוף העולם

  1. בהמשך לטיעון על הליברליזם והניאו ליברליזם, אפשר להגיד שהפוסטמודרניזם בעיקר חידד את היכולת האנושית למצוא דברים איכותיים ביו טיוב.

  2. דחקה מוצלחת של צ'יקי

  3. צחי סלונים

    קשה קשה ללמוד מדעי הקשקוש עם חבורה של יפפיות פסבדו אינטלקטואליות…

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s